Czy pozwalasz wyjść innym na spacer?

Świąteczne spacery, które miały dotlenić nasze organizmy po paru godzinach spędzonych w domowym zaciszu nie wszędzie sprawiały przyjemność i spełniły swoje zadanie.

Szare, śmierdzące i drażniące nasze nosy i oczy powietrze na pewno pozwoliły zwrócić uwagę na istotę problemu związanego z jego zanieczyszczaniem. O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Powietrze, to podstawowe dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu, od którego zależą nasze zdrowie i stan środowiska. Dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić, żeby dbać o czyste powietrze, którego największym wrogiem jest smog. Główną przyczyną jego powstawania jest niska emisja, czyli m.in. spaliny wydobywające się z kominów nieocieplonych domów jednorodzinnych.
Teraz zdecydowanie łatwiej jest wymienić piec czy zadbać o ocieplenie domu dzięki funkcjonującemu Programowi Czyste Powietrze https://www.wfosigw.torun.pl/…/ser…/912-czyste-powietrze. W ramach tego programu można otrzymać dofinansowanie na przeprowadzenie kompleksowego docieplenia budynku, wymiany stolarki okiennej i kotła na piec nowej generacji.
Ocieplanie naszych domów dobrym materiałem izolacyjnym to nie tylko spore oszczędności w domowym budżecie, ale i gwarancja zdrowia nie tylko dla nas, ale i przyszłych pokoleń. Nie zapominajmy też, że na jakość powietrza mają wpływ nasze codzienne wybory: odpowiednie postępowanie z odpadami komunalnymi, wybór ekologicznego środka lokomocji, dawanie dobrego przykładu najbliższym.